Zoznam zväzových slovenských revírov s režimom Chyť a pusť na kaprových vodách

30. novembra 2018
3081
 

Prinášame neskutočný zoznam až  7 (!) zväzových slovenských revírov s režimom Chyť a pusť na kaprových vodách platný od 1. januára 2019. A to sú dva revíry z toho s výskytom hlavatky (H). Veríme, že ich bude pribúdať. Taká Bratislava nemá ani jeden!!! Veríme, že ďalšie revíry s režimom Chyť a pusť pribudnú v miestnych poriadkoch.

TIP: Stiahni si nový rybársky poriadok pre rok 2019.

2-1440-1-1 Nitra č. 5 MsO Partizánske

Čiastkové povodie rieky Nitra od ústia potoka Vyčoma pri obci Praznovce po ústie Oslianskeho potoka. Úsek od hate MVE v obci Kršteňany po sútok s riekou Nitrica predstavuje časť revíru bez privlastnenia si úlovku (CHAP). Lovná miera: kapor 45 cm, pstruh potočný 28 cm.

2-4410-1-1 Váh č. 6 MsO Piešťany

Čiastkové povodie Váhu od ústia Ratnovského potoka pri obci Sokolovce po priehradné teleso VN Sĺňava a od krajinského mosta v Piešťanoch po hydrocentrálu v Hornej Strede. Vážsky kanál od hydrocentrály v Maduniciach po teleso priehrady VN Sĺňava a od sútoku Váhu a Vážskeho kanála v Piešťanoch po hydrocentrálu v Hornej Strede. Úsek od dolnej hrany Krajinského mosta po hornú hranu Skleného mostav Piešťanoch po sútok s Biskupickým kanálom predstavuje časť revíru s režimom privlastnenia si úlovku (CHAP). Úsek od priehradného telesa po farbou vyznačenú hranicu (cca 130 m od priehradného telesa) predstavuje chránenú rybiu oblasť – CHRO. Lovná miera: kapor 45 cm, amur 70 cm, lieň 50 cm, zubáč veľkoústy 60 cm, jeseter malý 60 cm,pleskáč vysoký 50 cm, jalec hlavatý 50 cm.

2-4431-1-4 Nosický kanál č. 8 (CHAP) MsO Trenčín

Vodná plocha kanála od vodnej elektrárne Trenčín po diaľničný privádzač Dubnica nad Váhom.

3-1071-2-4 Hron č. 6b (H) MO Žiar nad Hronom

Čiastkové povodie rieky Hron od mosta pre peších v Žiari nad Hronom, časť Kortina po diaľničný most v Žiari nad Hronom, vrátane úseku Lutilského potoka od jeho ústia do Hrona po prvú kaskádu (cca 200m). Na tomto rybárskom revíri platí režim „ privlastnenia si úlovku“ (CHAP) to znamená, že rybár si ulovenú rybu nesmie privlastniť! Ústie Lutilského potoka do Hrona po prvú kaskádu je neresiskom rýb, zákaz lovu rýb od 1. 4. do 15. 5. Pod starým cestným mostom a diaľničným mostom v úseku vyznačenom tabuľami je zimovisko rýb. Zákaz lovu rýb od 1. 12. do 15. 3.

3-1841-2-4 Kysuca č. 2b (H) (CHAP) MO Kysucké Nové Mesto

Čiastkové povodie rieky Kysuca od cestného mosta Kysucký Lieskovec – Ochodnica po betónovú lávku pre peších v obci Dunajov.

3-4151-1-4 Štrkovisko Lipovec č.2 (CHAP) MsO Martin

Vodná plocha menšieho štrkoviska (9,5 ha) pri obci Lipovec. Lov rýb povolený celoročne s dodržaním individuálnej doby ochrany.

4-2851-1-4 Topľa č. 5b (CHAP) MO Bardejov

Čiastkové povodie rieky Topľa od cestného mosta smerom na Bardejovské kúpele po Mokrolužský cestný most v meste Bardejov.

 

 

All Comments

 • Zemplínska Šírava tam nepatrí????Všetko sú len rieky ,ako keby nebolo okrem nášho Lipovca a Šíravy stojáka chap????.To všetko sa spravili miestne a súkromné vody s režimom chap???Trochu málo na to koľko máme vodných plôch.Treba s tým niečo robiť…

  Ján 1. decembra 2018 13:56 Odpovedať
  • Zemplinska Sirava ? Ano, ale len na papieri … Staci sa tam zastavit a sledovat domacich a poznavacie znacky SNINA, HUMENNE atd, nehovoriac a masiaroch z juznej strany. SIRAVA medzi chyt a pust nepatri ! ! ! Chodte teraz v zime na pontony pre lode LUC , MEVEDIA HORA , HOTEL GLAMAUR. Seniori tam sekaju sravce na rybku. Abosolutny vysmech rybarskej strazi, ze vam len pozrie papiere a cav a pis.

   Kolko kapitalnych kaprav ide do Madarska na sukromaky.

   Zarybnovali v jeseni stukou a div sa svete do 1h30 min hodiny ako odislo auto uz boli presne na mieste masiari. Divne , ze vedeli presne kde….

   Kde tie peniaze idu z listkov ked tam chodi stale ten isty straznik(je to len formalita).

   Uz sa ludia spamatajte ohladne siravi.

   Pali 15. decembra 2018 19:30 Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *