Stiahni si nový rybársky poriadok pre rok 2019

30. novembra 2018
6612
 

Spoločný rybársky poriadok bude vydávaný k jednotlivým zakúpeným povoleniam na rybolov pre rok 2019 (k Zväzovému kaprovému povoleniu, k Zväzovému lipňovému povoleniu a k Zvláštnemu povoleniu vydávanému Radou SRZ.

Novinka v povolení

Od 1. januára 2019 platí nový zákon a vykonávacia vyhláška, ktorou sa vykonáva zákon o rybárstve (tá ešte nie je schválená). Preto sú v spoločnom rybárskom poriadku viaceré zmeny: Pre kaprárov je to hlavne uvedenie revíru CHAP (Chyť a pusť) a novinka a tou je Lov rýb povolený celoročne s dodržaním individuálnej doby ochrany. 

To jedna obrovská novinka, o ktorej sa veľmi nevie, ale hovorí, že… Na kaprových vodách sa zakazuje lov všetkých rýb od 15. marca do 31. mája s výnimkou

a) kaprové vody, ktoré sú vodným tokom, okrem vodných nádrží, slepých ramien, mŕtvych ramien a odstavených ramien
b) kaprové vody, ktoré sú ostatnými vodnými plochami.

Lov rýb celoročne

Ak máte teda na vašom štrkovisku poznámku Lov rýb povolený celoročne s dodržaním individuálnej doby ochrany, môžete loviť aj kapre od 15. marca do 31. mája (samozrejme, s dodržaním ich ochrany. Nesmiete si ich odniesť do mrazáka alebo na pekáč).

Ďalšou zmenou je chytanie nonstop od júna do októbra, to by malo byť potvrdené v novej vyhláške, ktorá ešte nie je oficiálne schválená

Stiahnite si rybársky poriadok

Nový spoločný rybársky poriadok si môžete stiahnuť z tejto stránky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *