Protest sa odkladá, ministerstvo potvrdilo v máji chytanie do polnoci a október nonstop

3. novembra 2018
2890
 

Prosby rybárov a veľká vlna kritika bola čiastočne vypočutá. Protest, ktorý sa mal konať tento utorok po rokovaní na Ministerstve životného prostredia, je odložený. Zúčastnené strany našli predbežnú dohodu a rybárom bolo prisľúbené, že vo vykonávacej vyhláške bude doba lovu na kaprových vodách ponechaná v mesiaci máj od štvrtej do polnoci a v októbri dokonca nonstop (nonstop by sa teda malo chytať jún-október). Ešte to nie je oficiálne, rokovania bežia stále. Ale máme prísľub. Všetko sa má rozhodnú do 12.11.2018. Snáď nás nepodvedú ….

Ako to bude s K70 a s režimom Chyť a pusť ešte tiež nie je celkom jasné. Vyzerá, že to bude boj do poslednej chvíle a v hre je viacero záujmových skupín. Je ale potešujúce, že máme konečne spojencov a nájdu sa ľudia, ktorí za rybárov / kaprárov bojujú. Všetko ešte budeme sledovať.

Pripájame aj oficiálne stanovisko

Vzhľadom na vzájomné rokovania medzi SRZ Radou Žilina, Ministerstvom životného prostredia SR (ďalej len ,,MŽP“ ), občianskym združením Energau Carp Crew a organizátorom verejného zhromaždenia rybárov s názvom PROTEST-BEZ ČASU TO NEJDE prišlo k predbežnej a väčšinovej dohode (NIE VŠAK K ÚPLNEJ DOHODE) zúčastnených strán v spornom znení navrhovanej Vyhlášky, konkrétne v paragrafe 12, ktorým sa upravuje Denná doba lovu rýb v časti písmena ,,c) na kaprových vodách“.

Zapojila sa aj Žilina

S prihliadnutím na fakt, že MŽP ako aj SRZ Rada Žilina vnímajú verejný tlak rybárskej obce ako aj samotný PROTEST s plnou vážnosťou, sme sa po vzájomnej komunikácii v posledných hodinách dohodli o pozastavení protestného zhromaždenia avšak len do ukončenia medzirezortného pripomienkového konania (ďalej len ,,MPK“). Tajomník SRZ Ing. Ľuboš Javor stojí na strane rybárov. Budeme preto seriózne akceptovať túto požiadavku odloženia protestu a zároveň ju využijeme ako nástroj slušnosti, ktorý nám pomôže v rokovaní. Týmto gestom dávame jasný signál, že svoje slovo dodržíme na všetkých úrovniach a v prípade potreby bez váhania ohlásime nový termín protestu.

Do 12. novembra sa rozhodne

MPK k navrhovanej vyhláške ako celku má stanovený termín ukončenia 12.11.2018, kedy by sa malo uskutočniť aj tzv. rozporové konanie, ktorého sa avizované strany zúčastnia, a ktoré bude odpoveďou na to, či sa dohodnú.

All Comments

  • Drzim prsty vo vyjednavani som clenom srz KE a verim ze aj v Kosiciach mate velku podporu!

    Jozef 4. novembra 2018 19:51 Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *