Ondrej Jánoška aka Pablo the Pilgrim: Zistite, kde sa kapre kŕmia a tam ich chytajte

1. júla 2019
662
 

Mnohí z vás asi nepoznajú, ale Pablo je taký rybársky nomád, ktorý brázdi hlavne francúzske vody. Žije a pracuje v Anglicku, je milovníkom surfovania. Jeho videá mám rád, a teraz k nim pridal aj zaujímavé rady a triky.

Kaprarina nieje len o tom prísť k vode nahodiť a čakať. Je to o stratégii lovu. Úspech je možný vždy a kto maká, zachytá. Tvrdí Pablo…

Najprv pozoruj, potom chytaj

Pablo videu hovorí o probléme, ktorý má väčšina rybárov. Prídeme k vode a už sme tak nažhavení na chytanie, že robíme chyby. Rýchlo vyberieme lovné miesto, rýchlo nahodíme a až po jednej, dvoch nociach zistíme, že miesta nemáme dobré. Pablo dáva parádnu radu, počúvajte a čítajte vodu, lebo lokalita, kde umiestnite vašu nástrahu je viac ako samotná nástraha. Darmo budete chytať kapra tam, kde jednoducho nie je. Preto treba pozorovať, počúvať a sledovať, kde sa kapre ukazujú a najlepšie tam umiestniť svoje montáže.

Nie je miesto ako miesto

Privstaňte si ráno a pozerajte, kde sa kapre ukazujú, keď sa kŕmia. Je lepšie, keď vy prídete za kaprom, ako kapor za vami. Častokrát aj tie super vyzerajú miesta na sonare môžu byť neproduktívne. A naopak, niekedy miesto, ktoré je totálne nudné, môže byť super produktívne. Iste to všetko poznáme.

Chuj od vedľa

Pablo vo videu hovorí aj o známom nerešpektovaní, ktoré medzi rybármi je. Proste, nesadnem si hneď vedľa druhého rybára a nechytám tesne vedľa jeho lovných alebo krmných miest (samozrejme, ak nevyváža rovno pod no vaše udice 🙂

Pablo chytá na gule od Nikla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *