Nová vyhláška k zákonu o rybárstve prináša množstvo nejasností a otázok

17. januára 2019
1484
 

Ako sme už naznačili v starších našich článkoch, nová vyhláška riešiaca spôsob chytania rýb od 1. januára 2019 prináša kopec nejasností, otázok a chaosu. Nie len pre samotných rybárov, ale aj pre rybárske organizácie či rybársku stráž. Začínajú sa objavovať ďalšie a ďalšie otázky a veľmi zvláštne až protichodné paragrafy.

Kapor celoročne

Rybárska televízia priniesla zaujímavý rozhovor s viceprezidentom SRZ Jozefom Laušom, ktorý prináša množstvo otázok, na ktoré podľa nás nikto nepozná jasné odpovede. Či už je to doslova chaotická evidencia úlovkov, ktoré sú definované dosť nejasne alebo veľmi kontroverzná ochrana kapra rybničného na ostatných vodných plochách. Na ostatných vodných plochách je totiž možné loviť kapra rybničného celoročne (!). Odporúčam pozrieť celú reláciu.

Právnička SRZ

V reportáži vystupuje aj právnička (organizačno-právny referent) SRZ, Mgr. Barbara Schlesingerová. Čo nás zarazilo je, že nikto okrem médií nepovažuje za dôležité informovať členov SRZ (ktorých je 120 000). Či už je to SRZ Žilina ale ani Ministerstvo životného prostredia. Nikto z nich, ktoré by primárne mali zákon a vyhlášku vykladať a aj poznať.

Tajomník SRZ

Ďalším koho Peter Martiš z rybárskej TV oslovil bol tajomník SRZ Ing. Luboš Javor. Ale ako vyplýva z rozhovoru, SRZ Žilina sa tiež s vyhláškou iba zoznamuje (!) a momentálne sa bude snažiť spísať všetky sporné body a následne sa obráti o výklad na Ministerstvo životného prostredia.

Nejasnosti ohľadom sporných paragrafov

Pozrite si aj staršiu reláciu, v ktorej Peter Martiš prináša sporné a nejasné paragrafy z vyhlášky, ktorou sa vykonáva Zákon o rybárstve.

All Comments

  • Ahojte ako to je s dvoj a trohačikmi…neni tam definované iba že 2 ks.Takže môžem v podstate sumca chytať na dva trojháky a nič sa nestane pri kontrole

    Ondrej Macko 25. januára 2019 21:03 Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *