Lukáš Krása zakázal na svojom jazere Sahara používať nástrahy od Decathlonu

1. januára 2019
1845
 

U českých kolegov vypukla počas vianočných sviatkov zaujímavá kaprárska polemika – či skôr kauza. Lukáš Krása na svojom súkromnom jazere Sahara zakázal používať akékoľvek nástrahy a návnady značky Decathlon. Tie sú populárne aj na Slovensku a mali sme diskusiu o tomto type nástrah aj na našej stránke K70.sk. Nástrahy Decathlon sú hlavne cenovo veľmi dostupné.

STOP Decathlonu

Tu je kompletné vyjadrenie.

STOP! Od Nového roku 2019 se na našich revírech přísně zakazuje používat k vnadění boilies Decatlon, všechny druhy pelet určené k výkrmu lososovitých ryb a tepelně neupravené druhy partiklu. Více v chystaném rybářském řádu pro revíry Sahara nebo info u správců či hospodářů. Přejeme mnoho pěkných úlovků! Rezervace bude možné zadávat od 1.1.2019.

Na facebookovom statuse začali pribúdať množstvá negatívnych komentárov. Veľa ľudí sa dopytovali, aký je dôvod stopky pre Decathlon. Lukáša tiež kritizovali za použitie neuvareného ale len vodou nasiaknutého partiklu na jeho výprave na Dunaji.

Odborné vyjadrenie

Onedlho pribudlo aj zaujímavé odborné vysvetlenie od Bořka Drozda (Jihočeská Univerzita v Českých Budějovicích, Fakulta rybářství a ochrany vod, Laboratoř aplikované hydrobiologie).

 Čo si myslíte o tejto kauze vy?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *