Čachre machre na Slovenskom rybárskom zväze. Bežní rybári sa musia ozvať! Nesmie nám to byť jedno…

15. júla 2019
2125
 

Asi ste zachytili čachre machre na Slovenskom rybárskom zväze v Žiline. Takže dlhý príbeh krátko. Slovenský rybársky zväz (SRZ) predal žilinskej spoločnosti MW Solutions areál rybochovného zariadenia v Považskej Bystrici za viac ako 3,4 milióna eur. Majetok má už spoločnosť na liste vlastníctva, SRZ však stále nemá peniaze za predaj.

Obrali SRZ o peniaze aj majetok

Podľa viceprezidenta SRZ za Trenčiansky kraj Jozefa Lauša podpísali štatutári SRZ (tajomník Rady SRZ Ľuboš Javor a bývalý prezident SRZ Rudolf Boroš) v novembri minulého roku, deň pred volebným Snemom SRZ, zmluvu, ktorá je pre SRZ nevýhodná a v porovnaní so zmluvou o budúcej zmluve pozmenená.

Podvod podľa prokurátora

Prokurátor Okresnej prokuratúry Žilina 10. júna odovzdal oznámenie na vybavenie Krajskému riaditeľstvu Policajného zboru odboru kriminálnej polície Žilina ako podozrenie z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a podozrenie z obzvlášť závažného zločinu podvodu.

Rada konečne zasiahla

Tento víkend Disciplinárna komisia SRZ a Prezídium potvrdili pozastavenie tajomníkovi Rady SRZ Ľubošovi Javorovi členstva.  A navyše Rada SRZ ako jeho zamestnávateľ rozhodla o okamžitom ukončení pracovného pomeru pre hrubé porušenie pracovnej disciplíny.

Nie je nám to jedno

To čo sa už deje v slovenskom rybárstve presahuje všetky hranice. Predovšetkým, samotným rybárom by to nemalo byť jedno! Ide o naše peniaze, naše vody a naše ryby. Slovenský rybársky zväz a takisto aj všetky organizácie majú chrániť a kultivovať záujmy nás rybárov. Nie sledovať svoje vlastné ekonomické a mocenské záujmy. Jediným riešením je prebudenie bežného rybára, ktorí si sám volí a odvoláva svojich zástupcov  v týchto organizáciach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *