Ako loviť z člna po novom na kaprových vodách? Len nad 10ha a na vodných nádržiach až po 31. máji.

5. februára 2019
5441
 

Je tu ďalšia relácia, ktorá sa zaoberá výkladom nového rybárskeho zákona a jeho vyhlášky. Tento krát Jakub Fabián spolu Petrom Božíkom z Engerau Carp Crew riešia aj lov z člna, rybársku stráž či vymedzenie si miesto lovu. Ako teda zákon vymedzuje problematiku lovu z člna? Zákon definuje tri oblasti, ktoré hovoria o love z člna.

Čo je čln?

V zákone sa definuje nasledovne: Rybársky čln je plavidlo ovládané manuálnym pohonom alebo motorovým pohonom slúžiace na výkon rybárskeho práva; za rybársky čln sa považuje najmä čln, hausbót, pramica, nafukovací čln, kajak, kanoe alebo belly boat.

Použitie člna

Zákon definuje, aj kde nemôžeme loviž z člna (vrátane zavážania a zanášania): Loviť ryby z rybárskeho člna vrátane zavážania a zanášania návnad a nástrah a používať zavážaciu loďku v rybárskych revíroch s výmerou menšou ako 10 ha okrem vodných útvarov trvalo tečúcich povrchových vôd.

Zákaz použitia člna do 31. mája

V zákone pribudlo do paragrafu 18 aj nové časové vymedzenie lovu na kaprových vodách, ktoré zakazuje: Loviť ryby z rybárskeho člna na vodných nádržiach od 1. januára do 31. mája. Zákon pritom definuje vodné nádrže nasledovne: Vodná nádrž je priestor vytvorený vzdúvacou stavbou na vodnom toku využitím prírodnej priehlbne alebo umelej priehlbne na zemskom povrchu určený na akumuláciu vody a na riadenie odtoku.

Čo teda môžeme?

Ak si teda zákon vykladáme správne, loviť z člna môžeme len na vodách nad 10 ha a na vodných nádržiach až po 31. máji. Môžeme teda používať čln na vodných tokoch ale aj na ostatných vodných plochách (pieskovne, štrkovne, rašeliniská) celoročne ale s rozlohou vyššou ako 10 ha.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *