TOP 20 kaprárskych videí všetkých čias?

17. októbra 2018
4868
 

Prichádzajú dlhé zimné večery a my sme sa rozhodli priniesť tie najlepšie kaprárske videá všetkých čias či už z pohľadu atmosféry, natáčania, záberov alebo úlovkov. Proste toto sú videá, ktoré sa dajú pozerať stále a stále. Súhlasíte?

Ak vám niektoré videá chýbajú, určite nám pošlite link do komentára.

EUROBANX OD ALANA BLAIRA Z FIRMY NASH

Tak toto bola bomba od Alana Blaira a Oli Daviesa z Nashu. Odporúčam hlavne sledovať legendárne zábery zo slovinského Bledu, ktorý počas dňa doslova rozbili. Je vidieť agilný a dynamický prístup Alana, ktorý ryby aktívne hľadá a nečaká, nesedí na mieste. Strašne rád pozerám toto video, znova a znova. Výborné sú aj ďalšie videá zo série EuroBanx, ale toto má proste najväčšie gule.

ŠUNESOV LAC DU DER

Nezabudnuteľná výprava Petra Šimoniča (Jetfish gule a Fox výbava) na Der, kde chytil legendárneho Full Moona. Mám rád Peťovu živelnosť a doslova až kaprarinu za ľudské hranice, kde vidíte utrpenie a prekonávanie samého seba. Z tohto videa doslova sála odhodlanie a energia. Proste máte chuť sa s Peťom posadiť do toho bahna a byť šľahaný vetrom a dažďom.

ŠUNESOV LOV Z ČLNA

Toto je tiež klasika a jedno z prvých Peťových expedičných videí, ak sa nemýlim na Lac de Madine. Peter žijúci v člne, veslujúci, proteín papajúci a s kaprami bojujúci. Na toto video vznikla aj mierna paródia od Jakuba Fabiána (pozri video zo Zemplínskej šíravy)

STEVE BRIGGS A 30 ROKOV CASSIENU

Steve mapuje v krásnom videu 30 rokov chytania na ikonickom francúzskom jazere Lac de Cassien. Toto video, z ktorého máte rešpekt voči rybárovi za jeho dlhoročnú obetu rybám a tomuto remeslu. Je vidieť, ako sa toto jazero menilo. Proste paráda.

TOMÁS BLAŽEK A MOBYDICK NA LAC DU DER

Tomáš je pán kaprár, má už vlastnú firmu a robí parádne gule. Toto video je príbeh dnes už druhého najťažšieho kapra z Deru, legendárneho Moby Dicka, ktorého chytil aj Peter Šimonič. Opäť video, kde vidíte, ako ťažké je chytať na tomto francúzskom jazere.

LUKÁŠ KRÁSA A JEHO DUNAJSKÝ PRÍBEH

Ha! Dobrých filmov z Dunaja je málo. Tu proste nie každý uspeje a nie každý sem rád chodieva. Lukášova séria videí prináša ucelený prehľad, aké náročne je na tejto rieke chytať. A to mal Lukáš výborné informácie, kde má skúšať. Nešiel na blind. Parádny príbeh.

LUKÁŠ KRÁSA V NEMECKU

Lukáš má veľa dobrých videí ale toto sa mi extrémne páči. Je tu vidieť, ako si doslova vydrel jeden záber od jedného kapra. Popisuje celú výpravu, ako mu to nešlo a čo všetko musel pre tohto kapra urobiť.

TEŠINSKÝ A JETFISH NA PÁLAVE

Jarda Tešinský a jeho Jetfish nesmie v prehľade chýbať. Toto video sa mi páči z pohľadu krásnych kaprov, lovu z člnka a pekná česká príroda. Taká klasika, ktorá v prehľade nemohla chýbať.

PETER SLIVKA NA DUNAJI

Jedno z top slovenských videí, na ktorom exceluje Peter Slivka. Peter sa pár rokov intenzívne venoval Dunaju a sám veľmi dobre vie, že táto rieka nič nedaruje a skôr berie ako dáva. Ale táto výprava bola asi jeho životná. Džafol štyri ryby cez 20kg a toto sa mu už možno nikdy nepodarí.

SAMIR A CLAIRE NA LAC DU DER

Samir a Claire sú Angličania, chytajú za značku Nash, ktorí brázdia európske kaprárske destinácie. Oplatí sa pozerať hlavne kvôli brutálnym prednostiam rybárky Claire.

CARPTIME A DAVID FOŘT V AMSTERDAME

Jedno z najlepších vydaní relácie Carptime pochádza z Amsterdamu. Pravý urban fishing, navyše tentokrát okorenený aj krásnymi rybami a brutálnou kamerou a strihom. Klobúk dole. Toto české video znesie tie najprísnejšie kritéria.

FAIRBRASS A PECK V BELGICKU AKA KORDA MASTERCLASS DVOJKA

Videá od značky Korda patria k tomu najlepšiemu, čo na YouTube môžete nájsť. Aj keď vám vykrikovanie Dannyho Fairbrassa … “come on, get in the net” … môže prísť až otravné, títo chlapíci to proste vedia.  Danny tento rok prekonal rakovinu kože, takže aj v tomto mu patrí obrovský rešpekt a úcta. Mne sa najviac páčila séria Masterclass 2 a výlet do Belgicka s Darelom Peckom. Proste tu to chalani dávajú.

KORDA POD VODOU

Podvodných videí je dosť, ale toto zaujme svojou taktickou aj strategickou prípravou, ktorá je odmenená ulovením jedného z najväčších klenotov jazera. Proste, musí vás to baviť, ako títo Angláni precízne viažu montáže, všetko detailne analyzujú a dávajú kaprarine taký vedecký prístup. Ako to volá Danny Faribrass – pinpoint accuracy 🙂

RETOUR OUR SOURCES OD WALTERA EMANUELA

Toto video si môžem púšťať stále dokola a dokola. Proste idylická scenéria, krásne ryby a hudba. Na internete je už aj celý film, ale tento trailer je vlastne to najlepšie z neho.

KAREL NIKL A VENOVANÉ SÁRE

Karel má niekoľko dobrých videí, ale toto je veľmi pekne a emotívne natočené. Video je venované psovi Sáre, ktorá Karla sprevádzala na väčšine jeho zahraničných výprav a toto bola jedna z posledných. Z videa cítiť súlad s prírodou. Tak to má byť. Palec hore a slza dole.

JAKUB FABIÁN NA ŠÍRAVE

Jakub robí jedny z najvtipnejších kaprárskych videí a je dobre, že sa neberie tak vážne. V jednej časti je dokonca paródia na video od Petra Šimoniča z JetFishu. V tomto videu je zopár parádnych hlášok. Tu sa proste musíte smiať 🙂

KRATENOVCI A ICH FRANCÚZSKY KAPOR

Ach, to boli časy. Videá od Sportcarpu so série Žijeme lovem kaprov s komentárom Mirka Donutila. To už je história. Toto je jedno z posledných videí, kde si Kratenovci užijú parádnu upršanú francúzsku výpravu. Chybajú mi tieto videá z bivaku, kde doslova cítite pohodovú atmosféru na výpravách.

HOFI A JEHO POTÁPAČSKÉ VIDEO

Jedno z najlepších podvodných videí ever a pochádza zo Slovenska! Od parádneho kaprára a parádneho amatérskeho potápača. Krásne zábery z krásnej vody s krásnymi rybami. Toto je proste must see video.

JARDA VÍTEK A MILAN ZELENKA O ZAČIATKOCH KAPRARINY

Tu sa písala história československej modernej kaprariny, za ktorou stoja títo dvaja páni. Parádny rozhovor s Jakubom Vágnerom o začiatkom lovu na boilies a metódy chyť a pusť. Pomaly už to bude aj 30 rokov. A tie časy, kedy Labe vydávalo parádne poklady už tak skoro asi nenastanú.

RAINBOW LAKE OD MAĎARSKEJ SBS BAITS

Výborné video z maďarskej produkcie z legendárneho a brutálne náročného jazera Rainbow vo Francúzsku. Máte to aj s titulkami a treba si pozrieť všetky časti, dokonca existuje aj prvá séria.

All Comments

 • jaromir kratena má top videá
  lov na veľké české reke
  a lov vo francúzku na rieke
  za mňa nikto sa naňho nechyta

  michal 17. októbra 2018 20:10 Odpovedať
 • Až na to že tu chýba mnoho fakt top videí, napríklad passion for angling s Chrisom Yatesom, uplne skvelé videá s Terrym hearnom ako old friends and mr.fox či tunnel vision nové videá od sticky atd. atd.

  Jakub 22. októbra 2018 11:54 Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *