Lov kaprov z pontónu vo Francúzsku plný problémov ale s krásnymi rybami

1. júla 2019
632
 

Jirka “Scopex” Majer a Tomáš “Tomka”Čermák sa vydali podobne ako minulý rok na svoju lodnú výpravu do Francúzska. Prvých 24 hodín výpravy chalani strávili lepením podlahy na pontóne a bojom s nevyspytateľným jarným počasím. A ani neskôr sa výprava nevyvíjala podľa ich predstáv…

Ťažký lov

Chalani museli na noc odparkovať svoj pojazdný tábor k brehu, pretože loviť na danom jazere je možné z lode iba počas svetla. Večer na brehu rozbalili svoje Tempesty, nabili baterky – kaprarina je ťažká drina a uloviť rybu snov vo Francúzsku nie je také jednoduché, ako si veľa rybárov myslí. Jirku dokonca počas výpravy seklo v chrbte, nakoniec dokonca skončil aj vo Francúzskej nemocnici. Nakoniec museli chalani kvôli týmto zdravotným problémom výpravu predčasne ukončiť. Jirka potom o pár mesiacov neskôr doslova bojoval na českej nádrži o holý život.

Lysec o váhe 20kg

Tak ako sa výprava divoko začala, čo sa týka kaprov, bola celkom úspešná. Tomkovi sa prvý deň podaril chytiť krásny lysák o váhe 20kg, neskôr chytil podobného lysca. Šupinatú ikernačku neskôr zdolal aj Jirka, ktorému sa dokonca podarilo chytiť behom pár hodín toho istého kapra, čo je fakt výnimočné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *