Lov kapra s Petrom Slivkom: Dunaj je aj tak najťažší

7. decembra 2018
1911
 

Peter Slivka a Jakub Fabián prinášajú tretiu časť o love kaprov. Tentokrát nie na Dunaji ale na vodnej nádrži Kráľová (pozrite si najväčšie úlovky na tejto vode). Peter Slivka sa začiatkom novembra vybral na túto vodu a podarilo sa mu parádne zachytať. Na breh dostal 4 krásne kapre nad 20kg.

Slivka: Treba viac rešpektu

Peter sa vo videu nevyhol ani kontroverzným témam, ako je doba lovu v novembri alebo jeho zničená loď na Dunaji, ktorá mu neumožnila venovať sa tento rok tejto vode. Peter odhadol škody na zničenej lodi na 3000 EUR. Čo je však pozitívne, Peter sa chce na budúci rok na Dunaj vrátiť. V rozhovore sa priznal, že mu medzi slovenskými kaprármi chýba viac pokory a rešpektu.

Zničená loď Peťa Slivku. Na pár mesiacov ma to odrovnalo, hovorí.

Nech si hľadá každý vlastnú cestu a nejde chytať hneď tam, kde sa uloví kapitálna ryba – hovorí Peter Slivka.

Chytá za vlastné

Peter chytal v minulosti za niekoľko značiek. Naposledny Nash a predtým Mikbaits. Teraz si rybačku na Kráľovej platil z vlastných a aj po zľavách ho boilies stáli viac ako 600 EUR. Je je jeden z mála rybárov, ktorí otvorene priznajú, koľko ich reálne takáto výprava stojí. Toto treba oceniť.

Rekord Kráľovej

Peter sa vyjadril aj k svojej top rybe, ktorú chytil na Kráľovej ešte v roku 2009. Povedal, že vtedy si ešte túto rybu nezaslúžil a odvtedy sa mu nedarilo chytiť väčšieho kapra.

Peter Slivka a jeho kapor o váhe 29,55kg. Vo VN Kráľová už nepláva, bol odvezený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *