Súkromák či štátna voda? Ridgemonkey na jazere Euro Aqua

22. októbra 2018
2512
 

Ridgemonkey tím zverejnil druhé video z jarnej výpravy za mega kaprami, tentokrát so známej “privátnej vody” Euro Aqua v Maďarsku.  Prvé video pochádza tiež z top privátnej vody – Parco del Brenta. Euro Aqua je známe maďarské jazero, kde sa nachádzajú asi tie najväčšie kapre na kontinente. Aktuálne je držiteľom aj svetového rekordu. 49,1 kg kapor chytený minulý rok. Euro Aqua je častokrát kritizovaná aj za nehumánne prikrmovanie rýb. Majiteľ (a je to vidieť aj na videu) sa netají tým, že okrem rybárov do jazerá pravidelne prilieva stovky kilogramov kukurice a iného partiklu.

Ryby tak nie sú úplne prirodzené (doslova prežrané) a toto je pravdepodobne aj cieľ majiteľa – aby jednoducho kapre rýchlo naberali na váhe a rybári si mohli uloviť svoj osobný rekord. Otázka je však hodnota takéhoto rekordu.

Súkromák vs. sukromák?

Kladiem si otázku, či takéto video skôr nepoškodí značku Ridgemonkey. Samozrejme, nič proti súkromným jazerám. Ale je asi rozdiel sukromák a súkromák. Možno mohli skúsiť priniesť pohľad na “ťažšiu” vodu, kde je nutné viac špekulovať a využiť viac rybárskej zručnosti. Ale proti gustu žiadny dišputát. Je určite na rybárovom zvážení, kam a kde chodí chytať. Netreba nikoho odsudzovať. Na druhej strane, sú to práve takíto rybári (v tíme Ridgemonkey je aj špičkový kaprár Dave Levy) a značky, ktoré určujú trendy a tiež vytvárajú hodnoty, ktoré potom ďalší rybári preberajú a presadzujú. Takže video parádne, úlovky krásne. Ale čo ja viem, viac by som si vážil videjko zo štátnej vody. Aký je váš názor?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *