Prečo púšťame kapre? Presne pre tento príbeh kapra od Terry Hearna

20. marca 2019
1061
 

Milujem kaprárske videá, ktoré vás chytia za srdce. Priznám sa, toto video som objavil len nedávno a chytilo ma za srdce. Krásny príbeh legendárneho rybára Terryho Hearna, úžasné rozprávanie a cesta, ktorá viedla k uloveniu ikonickej ryby v Anglicku – The Little Grey (kapor cez 25kg). Pri tomto videu si proste musíte uvedomiť, že cesta k uloveniu vysnívanej ryby je viac ako len samotný lov. A aj dôvod prečo ryby púšťať a aký to má význam. Toto je športový rybolov v jeho plnej kráse, ale cítite aj prirodzený rešpekt k prírode.

Terry Hearn a jeho príbeh

Terry rozpráva svoj príbeh počas zimného lovu na veľmi málo zarybnenom jazere s veľkými hĺbkami. Video má aj anglické titulky a prevedie vám všetkými úspechmi aj problémami, s ktorými sa Terry pri love kaprov za pár mesiacov stretol. Vo videu cítite inteligenciu lovca, nadšenie, sústredenie, vášeň ale aj disciplínu a výdrž. Terry čakal skoro 10 rokov kým sa dostal chytať na toto jazero.

Prečo púšťať kapre?

Pretože my veríme, že športový rybolov je síce súboj kapra a rybára, ale rybár zachováva prírodu taká, aká je. Ponecháva všetko na prírode, rešpektuje a je len jeho súčasťou. Tak ako príde k vode, tak aj odíde a necháva prirodzene plynúť vodu tak, ako si ona sama vyberie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *