Ako prebiehal Zemplínsky kapor 2018

15. novembra 2018
1265
 

Preteky Zemplínsky kapor patria medzi najlepšie a najprestížnejšie slovenské kaprárske preteky, ktoré sa môžu porovnávať aj s tými najlepšími európskymi. SRZ Michalovce (hlavný organizátor súťaže) teraz priniesol rekapituláciu v podobe videa. Preteky sú známe extrémnymi vyvážkami niekedy presahujúcimi aj 1km a divokým počasím (vietor a vlny). Čo je potešujúce, že každý rok sa uloví viac rýb a s vyšším váhovým priemerom.

Zemplínsky kapor vo videu

Nájdete v ňom pekné dronové zábery Zemplínskej šíravy a tiež mapujúcu atmosféru tohto preteku. Nechýbajú ani rozhovory s pretekármi a parádne úlovky.

Kto vyhral Zemplínsky kapor 2018

Vyhral tím Starbaits Fishing Planet, ktorý ulovil počas siedmych dní skoro 400 kg kaprov, druhý skončil NO RESPEKT-KIMOT, ktorý zaostal o niečo menej ako 60 kg, a na treťom mieste sa počas poslednej noci prepracoval PARYS A MIKBAITS (hoci ten bol na mieste druhom. Až pár hodín pred koncom väčšina ryba pomohla Kimotákom na druhé miesto). Tento ročník neúradovalo tradične silné miesto Paľkov 1, ale vyhrávalo sa z Paľkova 6 a 7. Určite prekvapila Prímestská.

Legendárne ryby zo Zemplínskej šíravy 

Pozrite si v našej galérií kaprov nad 25kg úlovky zo Šíravy. Tu je aspoň jeden z nich – Buldozér na váhe 25,8kg.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *