Boilies značky Decathlon? Áno alebo nie?

25. septembra 2018
4317
 

Boilies značky Decathlon, ktoré kúpite za extrémne nízku cenu -> 10 kg za 23,99 EUR, vyvolalo aj tu na Slovensku veľa otázok od kaprárskej komunity. Môžu byť  “gule” tak lacné? Je možné predávať kilo boilies za 2,4 eura? Chytajú sa na to ryby? Za posledných pár mesiacov som počul veľa príbehov “boilies z Decathlonu” (napr. že sú vyrábané v Brazílií a preto sú tak lacné), tak som pátral po pôvode a zložení. Prečítal som za vás desiatky názorov na weboch (skúsenosti s lovom na boilies značky Decathlon nájdete tu alebo aj tu.) A priniesol rezultát.

Značka Caperlan?

Ešte predtým ale pár faktov o značke Caperlan. Decathlon má svoju rybársku značku Caperlan od roku 2007. Sídli vo francúzskom mestečku Cestas (neďaleko Bordeaux), kde testujú a vyvíjajú rybárske potreby, ktoré sa následne predávajú v Decathlone. Boilies sa vyrábajú v Holandsku, nie teda žiadna Brazília ani Južná Amerika.

Aké je vlastne zloženie týchto gúľ?

Základné objemové zložky v boilies Wellmix od Decathlonu sú kukurica, pšenica a sója. Rybie múčky veľmi nehľadajte, proteínovú časť tvorí rastlinný extrakt. Chuť je následné doplnená esenciou (0,3 percenta).

Prečítané v diskusiách:

 • Rozpad maximálne 6h v teplej vode, po 3h odporúčajú prehodiť
 • Gulička pracuje ako cibuľa, rozpadá sa po častiach a odlupuje sa po vrstvách
 • Zlepený kukuričný šrot a krupica + pridaná esencia
 • Väčšina ľudí to používa na kŕmenie

Nechcem robiť zbytočné závery, ale aké máte skúsenosti s týmto boilies vy? Napíšte nám dole do komentárov.

All Comments

 • pouzivam to na krmenie primiesat aj to s cim chytam a celkom sa mi darilo…. osobne maximum islo tento rok na 18 kg 🙂

  Marcel 17. decembra 2018 9:51 Odpovedať
 • Tak ja som tento rok chytil na 46ha vode 3 kaprov nad 20kg..takze urcite chyta…rozne rocne obdobie a cas…a nespocet od 15-20kg

  R 29. januára 2020 21:12 Odpovedať
 • Ostatne 2 roky som chytal na jahodu a mal som uspech. Medzi rybarmi som doslova chytal ako jediny. Skusal som aj ine drahsie a nic. Ked som na jednu udicu dal jahodu a na druhu inu boilu tak na jahodu 7 kaprov a na druhu ani zaber. A to boli kapre okolo 60_80cm

  Andy 28. februára 2020 18:08 Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *